xxx

prawnik

a.skorupska@sobczynscy.pl
+48 661 787 326
polski, angielski

Doświadczenie

Adrianna Skorupska jest prawnikiem w zespole prawa pracy.

Specjalizuje się w dziedzinie prawa cywilnego oraz prawa pracy. Zajmuje się obsługą klientów indywidualnych oraz spółek prawa handlowego. Wspiera pracodawców w rozwiązywaniu problemów poprzez przeprowadzanie analiz z zakresu prawa pracy, a także opiniowanie i przygotowywanie odpowiednich dokumentów dotyczących stosunku pracy.

Doświadczenie zdobywała podczas licznych staży jak również w kancelarii prawnej, zajmując się kompleksową obsługą podmiotów publicznych.

Podczas studiów zaangażowała się w wolontariat dla fundacji CourtWatch Polska, polegający na monitoringu rozpraw sądowych. Odbyła ponadto staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli, gdzie uczestniczyła w pracach biura poselskiego.

Czas wolny spędza na pieszych wycieczkach, słuchaniu muzyki rockowej i czytaniu powieści kryminalnych. Aktywnie rozwija również swoje pasje w zakresie malarstwa i podróży.

Specjalizacje

Na blogu

Zmiany w zakresie podpisywania sprawozdań finansowych

Zmiany w zakresie podpisywania sprawozdań finansowych

28 stycznia 2022 | Orest Ochocki, Adrianna Skorupska

Z dniem 1 stycznia 2022 roku, za sprawą nowelizacji ustawy o rachunkowości, wprowadzona została istotna zmiana dotycząca składania podpisów na sprawozdaniach finansowych. Ustawodawca postanowił umożliwić podpisanie sprawozdania finansowego przez jedną z osób wchodzącą w skład organu wieloosobowego kierującego podmiotem. …

Krajowy Rejestr Zadłużonych

Krajowy Rejestr Zadłużonych

28 grudnia 2021 | Orest Ochocki, Adrianna Skorupska

W związku z utworzeniem Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), będącego efektem postępującej cyfryzacji polskiego wymiaru sprawiedliwości prezentujemy najważniejsze informacje z perspektywy funkcjonowania spółek prawa handlowego. KRZ jest rozwiązaniem wprowadzonym do użytku z dniem 1 grudnia 2021 r., tj. …