xxx

radca prawny

k.kowalska@sobczynscy.pl
+48 61 654 98 00
polski, angielski

Doświadczenie

Kinga Kowalska jest radcą prawnym w zespole procesowym.

Zainteresowania zawodowe koncentruje wokół zagadnień z zakresu szeroko rozumianego prawa cywilnego oraz procedury cywilnej.  

Doświadczenie zawodowe zdobywała w wydziale cywilnym sądu powszechnego oraz w kancelarii radcowskiej specjalizującej się  w prawie cywilnym i gospodarczym.

Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Szczecińskim. Odbyła aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. 

W wolnym czasie lubi czytać książki, podróżować i oglądać mecze piłki nożnej.

Na blogu

Sukcesja na roli

Sukcesja na roli

4 stycznia 2021 | Piotr Pawłowski, Kinga Kowalska

Gospodarstwo trzeba kiedyś przekazać następcy. Przed tym dylematem wcześniej, czy później staje każdy rolnik. Gospodarstwo rolne to głównie grunt, czyli jeden z najcenniejszych składników majątku, jaki możemy posiadać. Kwestia sukcesji na roli musi być więc …

Inwestycje rolnicze na nowych zasadach

Inwestycje rolnicze na nowych zasadach

19 listopada 2020 | Piotr Pawłowski, Kinga Kowalska

Dnia 19 września 2020 roku weszła w życie największa w ostatnich latach nowelizacja Prawa budowlanego. Wprowadzone przepisy mają uprościć i przyspieszyć proces inwestycyjno-budowlany, jednocześnie zapewniając większą stabilność podejmowanych w nim rozstrzygnięć. Obszerne zmiany w zasadach …

Tarcza Antykryzysowa 2.0. – doręczenia pocztowe

Tarcza Antykryzysowa 2.0. – doręczenia pocztowe

28 kwietnia 2020 | Piotr Pawłowski, Kinga Kowalska

Ustawa z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 stanowi kontynuację działań Rządu w obszarze realizacji Tarczy Antykryzysowej 1.0. oraz wprowadza kolejne rozwiązania, mające na celu …

Umowa o świadczenie niemożliwe (art. 387 k.c.) – charakterystyka przesłanek uznania świadczenia za niemożliwe do spełnienia

Umowa o świadczenie niemożliwe (art. 387 k.c.) – charakterystyka przesłanek uznania świadczenia za niemożliwe do spełnienia

25 maja 2020 | Kinga Kowalska

Jak zauważono już w prawie rzymskim, zobowiązanie o świadczenie, którego nie można wykonać, jest niecelowe, a zatem nieważne[1]. Powyższa myśl znalazła odzwierciedlenie w sformułowanej zasadzie prawa impossibilium nulla obligatio est (łac. „nikt nie jest zobowiązany do rzeczy niemożliwych”) przeniesionej …