xxx
11 marca 2022

Jesteśmy myślami z Ukrainą i nie możemy przejść obojętnie obok wydarzeń wojennych, które dzieją się tuż za naszą granicą.

W ostatnich dniach w trybie ekspresowym wsparliśmy naszego Klienta – Panią Eleonorę Bavykinę w założeniu Fundacji PomTeam, której celem jest pomoc ukraińskim uchodźcom wojennym na terenie Polski. Pani Eleonora to Ukrainka, mieszkająca w Poznaniu od 10 lat. Po ukończeniu studiów na UAM zajęła się biznesem związanym z pośrednictwem pracy, by dziś zdobyte doświadczenie przekładać na pomoc dla swoich rodaków.

Fundacja PomTeam łączy darczyńców z osobami potrzebującymi. Zebrane przez fundację środki przekazane zostaną na zakwaterowanie uchodźców, a także pomoc psychologiczną i paczki żywnościowe dla Ukraińców. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Poznania z fundacją współpracuje już 50 wolontariuszy, którzy w języku ukraińskim obsługują specjalną infolinię. Zapraszamy na stronę internetową fundacji, za pośrednictwem której można nieść pomoc potrzebującym: https://fundacjaukraina.pl/

W najbliższych dniach Kancelaria Sobczyńscy i Partnerzy uruchomi także specjalny adres e-mail oraz numer telefoniczny do kontaktu dla osób potrzebujących pomocy przy legalizacji pobytu i załatwiania formalności. Prosimy także o kontakt osoby, które mogą podjąć się tłumaczenia w kontaktach z obywatelami Ukrainy.