xxx
17 maja 2022

Z przyjemnością informujemy, że przeprowadziliśmy kompleksową obsługę prawną transakcji dotyczącej sprzedaży spółki Ceko sp. z o.o. działającej w sektorze mleczarskim, której działalność koncentruje się głównie na przetwórstwie mleka, produkcji serów i sprzedaży śmietany, na rzecz Grupy Polmlek.

Nasza Kancelaria reprezentowała interesy dotychczasowego wspólnika – funduszu private equity Avallon MBO Fund, który nabył udział w Ceko sp. z o.o. w czerwcu 2012 roku.

Obsługa prawna transakcji przez Sobczyńscy i Partnerzy (FSG Prawo) obejmowała w szczególności przygotowanie i negocjację dokumentacji transakcyjnej, a także realizację procesu sprzedaży spółki.

Avallon to polska firma zarządzająca funduszami private equity. Od 2001 r. uczestniczyła w ponad stu transakcjach MBO i jest uważana za pioniera w tej dziedzinie w Polsce. Partnerzy firmy działają na rynku inwestycji kapitałowych od 1993 r.

Firma Ceko powstała w 1990 r. jako prywatne przedsiębiorstwo. W porównaniu do dużych mleczarni Ceko jest zakładem o stosunkowo niewielkiej skali produkcji, co sprawia, że jest w stanie bardzo rzetelnie kontrolować jakość swoich wyrobów. Produkuje dojrzewające sery według tradycyjnych polskich receptur. Spółka stworzyła również serię serów opartą o receptury zaczerpnięte z różnych kuchni świata, takie jak mimmolle, butterkäse, mozzarella czy ricotta. Jest również jednym z czołowych polskich dostawców serów dla gastronomii.

Kupującym spółkę jest Polmlek. To jeden z największych podmiotów w polskiej branży mleczarskiej oraz największa w Polsce prywatna firma mleczarska ze stuprocentowym polskim kapitałem. Aktualnie Grupa Polmlek w rankingu polskich mleczarni jest na drugim miejscu posiadając przed przejęciem Ceko 12 zakładów produkcyjnych. Przedmiotem działalności Grupy Polmlek jest przede wszystkim produkcja i sprzedaż wyrobów mleczarskich, takich jak: przetworzone mleko płynne, śmietana, proszki mleczne, sery, twarogi, masło i mieszanki tłuszczowe, serwatka oraz jogurty, a także skup mleka. Ponadto, Grupa Polmlek za pośrednictwem Fortuna sp. z o.o., produkuje i sprzedaje soki, nektary i napoje niegazowane z owoców i warzyw (marki Garden, Pysio, Fortuna i Sonda).

Przeprowadzenie transakcji ze strony sprzedawcy realizował w imieniu Sobczyńscy i Partnerzy (FSG Prawo) adwokat Michał Sobczyński (Partner Zarządzający) oraz radca prawny Orest Ochocki.

O transakcji pisze portal RynekPrawniczy.pl: link