xxx
25 maja 2022

Nasza Kancelaria przeprowadziła kompleksową obsługę prawną transakcji dotyczącej sprzedaży spółki Izolbet sp. z o.o. oraz spółki Izolbex sp. z o.o. na rzecz Lafarge (Grupa Holcim).W transakcji reprezentowaliśmy interesy dotychczasowych wspólników i założycieli spółek.Obsługa prawna transakcji obejmowała w szczególności przygotowanie i negocjację dokumentacji transakcyjnej, a także realizację procesu sprzedaży spółki.

Izolbet to jeden z wiodących polskich producentów materiałów hydroizolacyjnych, chemii budowlanej, zapraw i tynków. Powstał w 1995 roku i ma siedzibę w Gostyninie. Zatrudnia 170 osób i ma cztery zakłady produkcyjne zlokalizowane w Budzynie, Gostyninie, Kleszczowie i Chmielowie. W komunikacie Lafarge dotyczącym przejęcia polskiej spółki podkreślono, że Izolbet przez ostatnie trzy lata osiągał dwucyfrowe wzrosty sprzedaży i EBITDA.

Firma od początku swojej działalności produkuje materiały hydroizolacyjne o nazwie handlowej IZOLBET®, stosowane w budownictwie – jest obecnie liderem rynku w tym segmencie. Posiada w swojej ofercie produkty na bazie rozpuszczalników organicznych oraz ekologiczne na bazie wody, do hydroizolacji betonów i tynków, konserwacji i przyklejania pap, oraz smołę i lepiki na gorąco. Produkty firmy dostępne są na terenie całego kraju poprzez sieć hurtowni, składów i sklepów budowlanych.

Kupującym spółkę jest firma Lafarge wchodząca w skład Grupy Holcim. Grupa Holcim jest wiodącym na świecie producentem materiałów budowlanych, dostarczającym rozwiązania dla firm wykonawczych, architektów i inżynierów na całym świecie. Grupa produkuje cement, kruszywa i beton, które są wykorzystywane w różnego rodzaju projektach budowlanych, począwszy od niedrogich mieszkań i małych projektów lokalnych aż po największe, najbardziej wymagające pod względem technicznym i architektonicznym projekty infrastrukturalne. Grupa Holcim zatrudnia około 75 tys. pracowników w około 80 krajach.

Zgodę na transakcję musi wydać jeszcze Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jej zamknięcie planowane jest na drugą połowę 2022 roku.

Przeprowadzenie transakcji ze strony sprzedawcy realizowali w imieniu Sobczyńscy i Partnerzy (FSG Prawo) adwokat Michał Sobczyński (Partner Zarządzający) oraz radca prawny Orest Ochocki (współkierujący działem transakcyjnym).Realizacja transakcji w części dotyczącej nieruchomości realizowana była przez radcę prawnego Piotra Pawłowskiego (Partnera kierującego działem nieruchomości) oraz aplikanta radcowskiego Milenę Gapską.

O transakcji pisze portal RynekPrawniczy.pl: link