xxx
5 kwietnia 2024

Dzięki wsparciu Kancelarii Sobczyńscy i Partnerzy | FSG Prawo studenci z poznańskiego Wydziału Prawa i Administracji UAM w dniach 22-28 marca 2024 r. wzięli udział w finale największego na świecie konkursu typu moot court w dziedzinie arbitrażu międzynarodowego – Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot Court.

Do Wiednia pojechała drużyna w składzie: Julia Frankiewicz, Gabriela Krawczyk, Dorota Piechowiak, Mikołaj Piekutowski, Natalia Przewoźniak i Zuzanna Rubaszewska. Opiekunem naukowym i mentorem grupy przez cały okres przygotowań i podczas finału był dr Filip Balcerzak.

W finale drużyna złożyła dwa pisma procesowe (pismo powoda i pismo pozwanego), nad którymi pracowała od października 2023 r. Ich celem było rozwiązanie kazusu konkursowego z dziedziny międzynarodowego arbitrażu oraz stosowania Konwencji Narodów Zjednoczonych o umowach międzynarodowej sprzedaży towarów.

Na ostatniej prostej poznańska drużyna zmierzyła się z drużynami z Indii (Gadjah Mada University), Niemiec (Saarland University), Stanów Zjednoczonych Ameryki (Pace University) oraz Wielkiej Brytanii (BPP Law School).

W drodze do finału studenci UAM uczestniczyli także w XV Warsaw Pre-Moot (13-14 lutego 2024 r.), Berlin Premoot 2024 (1-3 marca 2024 r.) oraz CAM-CCBC Hamburg Pre-Moot (20 marca 2024 r.). W ich trakcie młodzi adepci prawa szlifowali  swoje umiejętności prawnicze i retoryczne w symulowanych rozprawach arbitrażowych oraz wypracowywali finałową strategię argumentacji. W konkursie wzięło udział ponad 2500 studentów, reprezentujących 373 uniwersytetów z 89 państw.

Kancelaria Sobczyńscy i Partnerzy | FSG Prawo wspierała drużynę WPiA UAM w całym okresie ich przygotowań do konkursu.  Serdecznie gratulujemy wszystkim zaangażowanym młodym adeptom prawa i życzymy równie wspaniałych osiągnięć w dalszej karierze zawodowej.