xxx
4 lipca 2022

Nasza Kancelaria wciąż aktywnie włącza się w pomoc dla obywateli objętej wojną Ukrainy. W ostatnim czasie przeprowadziliśmy kompleksową obsługę prawną dotyczącą założenia Fundacji Polewski, której celem jest wsparcie żywnościowe dla osób cierpiących z powodu konfliktu zbrojnego za naszą wschodnią granicą.

Założycielem fundacji jest Pan Jacek Polewski – piekarz, który na co dzień prowadzi piekarnię Czarny Chleb na poznańskich Jeżycach. W połowie kwietnia Pan Jacek zapakował do samochodu pół tony mąki i pojechał do Buczy wypiekać chleb. Od tego czasu charytatywna inicjatywa Pana Jacka znacząco się rozwinęła i dziś pod skrzydłami Fundacji Polewski organizowany jest profesjonalny system gromadzenia i dystrybucji żywności dla Ukrainy. Celem fundacji jest także przeciwdziałanie ubóstwu oraz nierównościom społecznym, a także wsparcie osób z terenów objętych konfliktami militarnymi.

Doradztwo prawne naszej Kancelarii obejmowało w szczególności przygotowanie pełnej dokumentacji do złożenia wniosku o zarejestrowanie fundacji, w tym jej statutu.

Życzymy powodzenia Fundacji Polewski i Panu Jackowi.

Zapraszamy także na profil fundacji na faceboku: link