xxx
16 lutego 2024

Studenci Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu, wspierani przez Kancelarię Sobczyńscy i Partnerzy, wzięli udział w XV edycji Warsaw Pre-Moot, prestiżowym wydarzeniu przygotowującym do międzynarodowego konkursu arbitrażowego Willem C. Vis Moot Court.

W dniach 13-14 lutego 2024 r. w Warszawie odbyła się symulacja rozpraw arbitrażowych dla studentów prawa z Polski i zagranicy. Zespół z UAM, działający w ramach Studenckiego Laboratorium Mentoringu, zmierzył się z drużynami z innych renomowanych uczelni, takich jak Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet SWPS, Uniwersytet Karola w Pradze czy Leibniz University of Hannover.

Podczas Warsaw Pre-Moot studentki i studenci z zespołu UAM: Julia Frankiewicz, Gabriela Krawczyk, Dorota Piechowiak, Natalia Przewoźniak, Zuzanna Rubaszewska pod opieką mentora, doktora Filipa Balcerzaka, mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności prawnicze i retoryczne w symulowanych rozprawach arbitrażowych i w ten sposób wypracować strategię argumentacji na potrzeby konkursu w Wiedniu.

Głównym celem wydarzenia było bowiem przygotowanie studentów do udziału w 31 edycji Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot Court, która odbędzie się w Wiedniu w marcu 2024 r.

Kancelaria Sobczyńscy i Partnerzy z dumą wspiera drużynę WPiA UAM w ich przygotowaniach do konkursu w Wiedniu. Jesteśmy przekonani, że godnie zaprezentują polski Uniwersytet na arenie międzynarodowej.

Serdecznie gratulujemy studentom dotychczasowych osiągnięć i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy w Wiedniu!