xxx
11 marca 2024

Kancelaria Sobczyńscy i Partnerzy | FSG Prawo wspiera drużynę studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, która przygotowuje się do udziału w 31. edycji Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot Court w Wiedniu.

To już kolejny etap przygotowań młodych adeptów prawa do tego wydarzenia. Tym razem drużyna studentów pod opieką mentora dr. Filipa Balcerzaka, w składzie: Julia Frankiewicz, Gabriela Krawczyk, Dorota Piechowiak, Mikołaj Piekutowski, Natalia Przewoźniak i Zuzanna Rubaszewska, w dniach 1-3 marca 2024 r. wzięła udział w symulacjach rozpraw arbitrażowych oraz warsztatach podnoszących umiejętności przemawiania podczas Berlin Premoot 2024.

Wydarzenie organizował Uniwersytet Humboldtów w Berlinie. Poznańscy studenci zmierzyli swoje umiejętności prawnicze i retoryczne z uniwersyteckimi drużynami z Dusseldorfu, Lipska, Stambułu, Getyngi, Bukaresztu oraz Wiednia.

Udział w pre-mootach to ważny etap przygotowań do konkursu w Wiedniu, który odbędzie się w dniach 24-31 marca 2024 r. Studenci z UAM będą tam rywalizować z najlepszymi drużynami z całego świata, prezentując swoje umiejętności w symulowanych rozprawach arbitrażowych.

Wspieranie młodych talentów jest jednym z priorytetów naszej Kancelarii. Cieszymy się więc, że możemy pomóc młodym prawnikom w rozwijaniu ich umiejętności i zdobywaniu cennych doświadczeń.

Serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy powodzenia w Wiedniu!