xxx
21 września 2023

Szymon Woźniak, zawodnik Stali Gorzów Wielkopolski zajął trzecie miejsce w zawodach FIM GP Challenge, odbywających się w szwedzkim Gislaved i zapewnił sobie awans do Speedway Grand Prix w 2024 r.

„W imieniu całego zespołu serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne starty, w tym w ramach FIM Speedway Grand Prix 2024” – mówi adwokat Michał Sobczyński, partner zarządzający Kancelarii. „Z przyjemnością wspieramy polskich sportowców i cieszymy się, kiedy odnoszą sukcesy” – dodaje.

Polski żużlowiec Szymon Woźniak, ma na koncie kilka znaczących sukcesów, m.in. tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski z 2014 r. i tytuł Indywidualnego Mistrza Polski z 2017 r. Jest też srebrnym medalistą Speedway of Nations 2020.

Zawody FIM GP Challenge wygrał Jason Doyle. Na drugim miejscu znalazł się Martin Vaculik, a na trzecim – Szymon Woźniak. Cała trójka zawodników weźmie udział w cyklu Speedway Grand Prix w 2024 r.

Grand Prix na żużlu to coroczny cykl turniejów, organizowany przez Międzynarodową Federację Motocyklową (FIM) od 1995 roku, wyłaniający indywidualnego mistrza świata. Do cyklu Speedway Grand Prix może się dostać każdy żużlowiec na świecie. W roku poprzedzającym daną Speedway Grand Prix rozgrywane są bowiem dwustopniowe eliminacje z finałem – turniejem o nazwie Grand Prix Challenge – na czele. Z GP Challenge do cyklu Speedway Grand Prix kwalifikuje się najlepsza trójka zawodników.