xxx
10 stycznia 2024

Hagric Woźniecki z nowym zakładem – doradzaliśmy przy nabyciu kopalni kruszywaNowy rok rozpoczynamy zakończeniem procesu nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa – kopalni kruszywa naturalnego AVACO – przez Hagric Woźniecki ze Szczeglina. Kancelaria Sobczyńscy i Partnerzy / FSG Prawo uczestniczyła w negocjowaniu warunków nabycia zakładu górniczego AVACO stanowiącego ZCP. Przygotowaliśmy także umowę przedwstępną oraz braliśmy udział w sfinalizowaniu transakcji, w tym w zakresie wypełnienia poszczególnych jej warunków. Transakcja z uwagi na złożony charakter prawny nieruchomości wchodzących w skład ZCP oraz formalności dotyczące działalności górniczej wymagała kompleksowego podejścia i szerokiej analizy prawnej.

Hagric Woźniecki sp. z o.o. sp. k. to wiodąca polska firma zajmująca się handlem i transportem żywych zwierząt, która od lat notowana jest na listach największych polskich przedsiębiorstw z branży rolnej. Hagric Woźniecki  dynamicznie rozwija swoją działalność m.in. poprzez  jej dywersyfikację. Nabycie kopalni kruszywa naturalnego w miejscowości Ławki to nowy rozdział w rozwoju firmy.

Ze strony kancelarii w projekcie doradzali Piotr Pawłowski (partner) wraz z kierowanym przez siebie zespołem nieruchomości i inwestycji budowlanych przy wsparciu Michała Sobczyńskiego (partner) z zespołu prawa spółek i transakcji.