xxx
27 lipca 2023
Będziemy na Targach POLAGRA

28 września 2023 r. radca prawny Piotr Pawłowski i adwokat Łukasz Jankowski poprowadzą szkolenie „Recyklaty w pakowaniu żywności – jak to wdrożyć u producenta żywności i przetwórcy recyklatów?”. Wydarzenie odbędzie się podczas targów POLAGRA 2023. Przedstawiciele Kancelarii będą także obecni na targach.

Program szkolenia obejmuje:

 1. Podstawy prawne dla wykorzystywania recyklatów i recyclingu.
 2. Podstawowe wymogi dotyczące materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością, wynikające z rozporządzenie 1935/2004.
 3. Kwestię odpowiedzialności za bezpieczeństwo żywności wchodzącej w kontakt z materiałem opakowaniowym oraz rozkład ryzyk.
 4. Omówienie informacji i dokumentów, które muszą towarzyszyć określonym rodzajom materiałów opakowaniowych.
 5. Nowe obowiązki nałożone na podmioty zajmujące się recyklingiem i użytkowników tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu w zakresie dokumentacji zgodności i oznakowania, wynikające z rozporządzenia 2022/1616 w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu przeznaczonych do kontaktu z żywnością.
 6. Omówienie definicji zwartych w rozporządzeniu 2022/1616:
  • tworzywo sztuczne pochodzące z recyklingu;
  • materiały i wyroby z tworzyw sztucznych pochodzące z recyklingu;
  • surowiec z tworzywa sztucznego
  • przedsiębiorstwo spożywcze, podmiot prowadzący przedsiębiorstwo spożywcze;
  • technologia recyklingu;
  • podmiot zajmujący się recyklingiem;
  • proces dekontaminacji;
 7. Omówienie rejestru unijnego technologii, podmiotów zajmujących się recyklingiem, procesów recyklingu, programów recyklingu i instalacji do dekontaminacji.
 8. Omówienie wymagań dotyczących dokumentacji, zaleceń i znakowania, wynikających z art. 5 Rozporządzenia 2022/1616.
 9. Omówienie wymagań dotyczących wprowadzenia do obrotu tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu oraz materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, wynikających z art. 4 rozporządzenia 2022/1616.

Szkolenie odbędzie się w czwartek, 28 września 2023 r. w godz. 13:30-14:30 na  Scenie Trendów w pawilonie nr 5. Serdecznie zapraszamy do udziału – rejestracja jest możliwa poprzez formularz.

Zarejestrowani uczestnicy otrzymają jednorazowe zaproszenie na targi – zapisz się na szkolenie, odbierz swoje zaproszenie i spotkaj się z nami na targach POLAGRA!

Odbywające się od 1985 r. w Poznaniu międzynarodowe targi POLAGRA to jedna z największych imprez spożywczych w Polsce. Ekspozycja budowana jest w oparciu o trzy równoległe salony:

 • dedykowany branży spożywczej Salon FOOD;
 • dedykowany przedstawicielom firm – dostawców technologii i urządzeń do produkcji żywności – Salon FOODTECH;
 • dedykowany restauratorom, kucharzom, właścicielom i menedżerom restauracji – Salon HORECA.

POLAGRA 2023

27-29 września 2023 r.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, Poznań

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia.