xxx

radca prawny

a.muszynska@sobczynscy.pl
+48 61 654 98 00
polski, angielski, niemiecki
Muszyńska Anna Kancelaria Sobczyński

Doświadczenie

Anna Muszyńska jest radcą prawnym i w Kancelarii zajmuje się sprawami prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Ania specjalizuje się też w prawie cywilnym i gospodarczym, szczególnie w ich wymiarze procesowym.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w poznańskich kancelariach radcowskich, gdzie zajmowała się przede wszystkim prowadzeniem postępowań sądowych, a także bieżącą obsługą podmiotów gospodarczych.

Ukończyła prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz aplikację radcowską. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.

Ania angażuje się społecznie. Przez 10 lat była koordynatorem stowarzyszenia wspierającego misje w Afryce i Ameryce Południowej. Trzykrotnie wyjeżdżała na placówki misyjne w Ghanie.

Interesuje się prawami człowieka i kulturą państw Afryki. W wolnym czasie najchętniej podróżuje, czyta reportaże i jeździ na rowerze. Miłośniczka muzyki soul i teatru.

Specjalizacje

Na blogu

Wyrok TSUE C-660/20 a wypłata pracownikom niepełnoetatowym dodatku za godziny ponadwymiarowe

Wyrok TSUE C-660/20 a wypłata pracownikom niepełnoetatowym dodatku za godziny ponadwymiarowe

7 listopada 2023 | Katarzyna Gohling, Anna Muszyńska

W dniu 19 października 2023 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok, w którym stwierdził, że pracownik zatrudniony na niepełny etat nie może być traktowany mniej korzystnie niż pracownik pełnoetatowy w zakresie wypłaty dodatkowego wynagrodzenia …