xxx

aplikant adwokacki

m.wilczynska@sobczynscy.pl
+48 61 654 98 00
polski, angielski

Doświadczenie

Magdalena Wilczyńska jest aplikantką adwokacką w zespole nieruchomości i inwestycji budowlanych.

Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się głównie wokół prawa budowlanego oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego. Specjalizuje się w procesie inwestycyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z prawem administracyjnym.

Doświadczenie zawodowe zdobywała od II roku studiów, praktykując w poznańskich kancelariach prawnych związanych głównie z prawem nieruchomości.

W 2020 roku ukończyła prawo, a następnie w 2022 roku administrację na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2024 roku, po odbyciu aplikacji przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu, zdała adwokacki egzamin zawodowy.

Interesuje się architekturą i urbanistyką. W wolnych chwilach trenuje siłowo i jeździ na rowerze. Uwielbia też spacery ze swoim psem.

Na blogu

Zegar tyka w sprawie planów ogólnych – co powinien wiedzieć inwestor?

Zegar tyka w sprawie planów ogólnych – co powinien wiedzieć inwestor?

18 czerwca 2024 | Magdalena Wilczyńska

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym obowiązuje już od 24 września 2023 roku. Zakłada ona wygaszenie studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gmin i wprowadzenie planów ogólnych. W związku z tym, że studia mają …