xxx
5 lipca 2023
Dalpo

Kancelaria Sobczyńscy i Partnerzy | FSG Prawo przeprowadziła obsługę prawną transakcji i inwestycji dokonanej przez Dalpo Poland w spółkę Smartever Poland, obejmującej nabycie i objęcie udziałów przez inwestora mniejszościowego pakietu udziałów w Smartever Poland, a także udzieleniu finansowania spółce. W ramach inwestycji wypracowano także zasady korporacyjnej oraz handlowej współpracy między spółką, inwestorem oraz założycielami spółki – Wojciechem Majchrzyckim i Szymonem Roszykiem.

Doradztwo kancelarii obejmowało określenie ram prawnych transakcji i inwestycji, przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej, określenie zasad ładu korporacyjnego i współpracy korporacyjnej oraz handlowej między stronami, przygotowanie i udział w zamknięciu transakcji oraz realizację wejścia inwestora do spółki.

Klientowi doradzali prawnicy z zespołu prawa spółek i transakcji, których pracami kierował radca prawny Orest Ochocki (partner kancelarii, współkierujący zespołem prawa spółek i transakcji). W pracach nad realizacją transakcji uczestniczyli radca prawny Agnieszka Raczewska, jak również aplikant radcowski Mateusz Karliński oraz prawnik Przemysław Sobczyński. 

Grupa Dalpo to prężna i nowoczesna grupa firm działająca na rynku od ponad 30 lat, specjalizująca się w produkcji taśm pakowych, taśm pakowych z nadrukiem, taśm specjalistycznych, folii ochronnych, folii ochronnych z nadrukiem, etykiet termotransferowych, etykiet termicznych, etykiet z nadrukiem oraz papieru samoprzylepnego. 

Smartever Poland to dynamiczna firma handlowa, zaopatrująca sieci marketowe w towary kategorii dom, ogród, sport i hobby, chemia samochodowa i budowlana, a także wyspecjalizowana w sourcingu, kompletacji dostaw i pośrednictwa handlowego na terenie Unii Europejskiej, na bazie produktów z krajów europejskich i Chin.

Realizacja transakcji i inwestycji zakłada osiągnięcie efektu synergii pomiędzy Grupą Dalpo, a Smartever Poland na wielu założonych polach współpracy – co powinno skutkować rozwojem obu firm i ich ścisłą współpracą.

Jak mówi Mateusz Rawecki, członek zarządu Dalpo Poland:

Partnerstwo ze Smartever Poland jest wynikiem konsekwentnej strategii wielopłaszczyznowego rozwoju grupy Dalpo, której celem jest maksymalizacja korzyści dla klienta m.in. poprzez zapewnienie najwyższych standardów obsługi przez wykwalifikowaną kadrę przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności działania.”.

Jak mówi Wojciech Majchrzycki, członek zarządu oraz założyciel Smartever Poland:

Decydując się na integrację z Grupą Dalpo postawiliśmy na dalszy dynamiczny wzrost obrotów i wartości obydwu firm.

Inwestycja w Smartever Poland to kolejna inwestycyjna realizowana przez Grupę Dalpo przy wsparciu prawnym kancelarii Sobczyńscy i Partnerzy | FSG Prawo. Stawiamy na długoletnie relacje, dzięki którym poznajemy i rozumiemy istotę biznesu klientów, co realnie przekłada się na jakość naszego doradztwa” – dodaje Orest Ochocki, partner kancelarii, współkierujący zespołem prawa spółek i transakcji.