xxx

radca prawny

a.raczewska@sobczynscy.pl
+48 61 654 98 00
polski, angielski

Doświadczenie

Agnieszka Raczewska jest radcą prawnym, członkiem zespołu w dziale spółek. 

Specjalizuje się w obsłudze podmiotów korporacyjnych w sprawach z zakresu prawa cywilnego, prawa gospodarczego, prawa spółek, ze szczególnym uwzględnieniem doradztwa korporacyjnego, prowadzenia postępowań rejestrowych oraz sporządzania dokumentów korporacyjnych. Zajmuje się również prowadzeniem przekształceń, fuzji, postepowań likwidacyjnych, upadłościowych i restrukturyzacyjnych, jak również opracowywaniem umów oraz obsługą transakcji handlowych. 

Doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelariach radcowskich, zajmując się sprawami procesowymi, kompleksową obsługą przedsiębiorców oraz jednostek samorządu terytorialnego, a także realizując sprawy z zakresu prawa zamówień publicznych oraz funduszy unijnych.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2021 r. ukończyła aplikację radcowska oraz uzyskała wpis na listę radców prawnych w Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. 

Wolny czas spędza eksperymentując w kuchni, grając w gry planszowe lub czytając książki, szczególnie z gatunku fantasy. Jest również miłośnikiem zwierząt oraz górskich lub leśnych wędrówek, a także eksplorowania starych, zapomnianych obiektów.