Zespół
Michał Sobczyński
Orest Ochocki
Klaudia Grochowska
Kamil Misiak
Krzysztof Mydlak
Agnieszka Raczewska
Marcin Zdralewicz
Mateusz Karliński
Jakub Krzywoń
Jakub Marmurowicz
Adrian Pluto Prondzinski
Tristan Grądzki
Radosław Grzesiak
Dr.jur. Norbert Czerniak
Marcin Pilarski
Na blogu
Duży przedsiębiorca – uzyskanie statusu i dodatkowe obowiązki
Status dużego przedsiębiorcy – kryteria i obowiązki Uzyskanie statusu dużego przedsiębiorcy wiąże się z szeregiem nowych obowiązków. Niedopełnienie tych obowiązków może skutkować dotkliwymi sankcjami, takimi jak kary finansowe. Jednocześnie ustalenie, czy dany podmiot posiada status dużego …
Jak zachować anonimowość jako wspólnik spółki? – powiernictwo udziałów / akcji
W praktyce biznesowej mogą wystąpić sytuacje, w których wspólnik spółki nie chce figurować w publicznie dostępnych rejestrach, a jednocześnie pragnie zachować udziały/akcje ze względu na rentowność przedsiębiorstwa. W takim przypadku rozwiązaniem może być umowa powiernictwa …
Rezygnacja z funkcji członka zarządu w spółce z o.o.
Złożenie rezygnacji z funkcji członka zarządu w spółce z o.o. to proces wymagający dopełnienia określonych formalności. Jak powinna wyglądać procedura? W Jakiej formie należy złożyć oświadczenie? Kto powinien je otrzymać? Co zrobić, gdy rezygnację składa …
Umowa spółki, a umowa wspólników – czym się różnią i jak je stosować?
Czy wiesz, czym różni się umowa spółki od umowy wspólników? Jeśli jesteś wspólnikiem w spółce lub dopiero planujesz jej założenie, warto zrozumieć czym dokładnie różnią się te dwa dokumenty. W naszym artykule wyjaśniamy, jakie elementy …
Czy wspólnik spółki cichej ma możliwość wyboru opodatkowania estońskim CIT?
Umowa spółki cichej umożliwia elastycznie dopasowanie stosunków prawnych między wspólnikami do ich aktualnych potrzeb, pozwalając jednocześnie jednemu z nich na anonimowe czerpanie zysku z prowadzonej działalności przedsiębiorstwa. Czy zawarcie umowy spółki cichej wyłącza możliwość wyboru …
Unikanie opodatkowania – CFC (zagraniczna jednostka kontrolowana)
Rozwój strategii unikania opodatkowania poprzez przenoszenie dochodów do powiązanych podmiotów mających siedzibę w państwach o korzystniejszych warunkach podatkowych (w tym zwłaszcza do tzw. „rajów podatkowych”) jest zjawiskiem dobrze znanym. Praktyka stała się podstawą Zaleceń zawartych …