xxx

aplikant radcowski

k.misiak@sobczynscy.pl
+48 61 654 98 00
polski, angielski

Doświadczenie

Kamil Misiak jest aplikantem radcowskim, członkiem zespołu zajmującego się prawem spółek handlowych oraz zespołu obsługującego procesy budowlane. 

Specjalizuje się w prawie spółek handlowych. Obsługuje podmioty korporacyjne, skupiając się w szczególności na prawnej organizacji przedsiębiorstwa, sporządzaniu dokumentów korporacyjnych, rejestracji podmiotów gospodarczych oraz późniejszym prowadzeniu postępowań przed sądem rejestrowym. Zajmuje się również postępowaniami upadłościowymi, restrukturyzacyjnymi, a także likwidacyjnymi oraz opracowywaniem umów pomiędzy wspólnikami.

Specjalizuje się także w obsłudze prawnej podmiotów procesu inwestycyjno-budowlanego: inwestorów, generalnych wykonawców, podwykonawców, dostawców itp. Sporządza i opiniuje umowy. Ponadto doradza wykonawcom na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, jak również na etapie realizacji zamówienia.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w wielkopolskich kancelariach oraz jako specjalista ds. prawnych w spółce zajmującej się usługami projektowymi w szeroko pojętej branży budowlanej.

W 2014 roku ukończył prawo na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie odbywa aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.

W wolnych chwilach aktywnie spędza czas. Pasjonuje się piłką nożną oraz sportami walki.

Na blogu

Rejestr akcjonariuszy – zmiany w przepisach

Rejestr akcjonariuszy – zmiany w przepisach

16 września 2020 | Michał Sobczyński, Hubert Kędracki , Kamil Misiak

Informacja prawna dotycząca obowiązku prowadzenia rejestru akcjonariuszy w związku z nowelizacją Kodeksu spółek handlowych (dalej: „k.s.h.”) wprowadzoną przepisami ustawy z dnia z dnia 30 sierpnia 2019 r. o zmianie ustawy - Kodeks spółek handlowych …