Fuzje i przejęcia to kluczowy obszar naszej praktyki, zapewniający kompleksowe wsparcie przy realizacji transakcji kapitałowych. Oferujemy usługi doradcze przy procesach fuzji i przejęć zarówno po stronie kupującego jak i sprzedającego. Zapewniamy wsparcie na etapie badania prawnego due diligence, jak również w trakcie negocjacji umów, przygotowania dokumentacji oraz sfinalizowania projektu. Świadczymy również usługi w zakresie szeroko rozumianych przekształceń prawnych podmiotów gospodarczych. Dbamy o jak najlepsze warunki i bezpieczeństwo transakcji uwzględniając nie tylko ich aspekty prawne, ale również organizacyjne, biznesowe i podatkowe. Poszukujemy zawsze optymalnych modeli procesów M&A, które będą dostosowane do oczekiwań i założeń biznesowych naszych klientów, a zarazem będą minimalizować ryzyko wystąpienia ewentualnych sporów. 

Oferujemy kompleksowe doradztwo na każdym etapie transakcji fuzji i przejęć oraz przekształceń spółek:

Doświadczenie

W dotychczasowej działalności zajmowaliśmy się kilkudziesięcioma procesami przekształceń, przejęć i fuzji. Realizowane przez nas projekty dotyczyły zarówno mniejszych przedsiębiorców, jak i największych grup kapitałowych w Polsce, w szczególności z sektora budowlanego.

Zespół kancelarii miał przyjemność uczestniczyć w wielu projektach realizowanych przez swoich klientów, w szczególności dotyczących opracowania koncepcji budowy i uruchomienia biogazowni, realizacji zmiany wizerunku jednej z sieci telefonii komórkowej, wprowadzania na rynek nowych usług oraz rozpoczynania produkcji i sprzedaży towarów.

Wybrane projekty

  • Realizacja kilkudziesięciu projektów M&A, obejmujących transakcje i inwestycje, zarówno po stronie sprzedających (sell-side), jak i kupujących (buy-side) dla wiodących podmiotów z branż m.in. spożywczej, fitness i sportowej, budowlanej, projektowej, filmowej, infrastrukturalnej, meblarskiej, poligraficznej, fleksograficznej oraz produkcji urządzeń specjalistycznych dla budownictwa.

  • Doradztwo przy projektach M&A, obejmujących akwizycję podmiotów z branży medycznej dla światowego lidera usług z tego sektora, notowanego na giełdzie frankfurckiej.

  • Doradztwo w projektach obejmujących emisję obligacji i emisję warrantów subskrypcyjnych dla grupy spółek z sektora ochrony zdrowia.

  • Kompleksowe doradztwo i realizacja projektów transakcyjnych, obejmujących całe przedsiębiorstwa, zorganizowane części przedsiębiorstw, składniki przedsiębiorstw (asset deal) oraz kontrakty, dla wiodących firm z branż m.in. spożywczej, informatycznej, budowlanej i poligraficznej.

Zespół

Michał Sobczyński

Michał Sobczyński

partner zarządzający, adwokat
Orest Ochocki

Orest Ochocki

partner, radca prawny
Kamil Misiak

Kamil Misiak

radca prawny
Krzysztof Mydlak

Krzysztof Mydlak

radca prawny
Klaudia Grochowska

Klaudia Grochowska

radca prawny
Mateusz Karliński

Mateusz Karliński

aplikant radcowski
Jakub Krzywoń

Jakub Krzywoń

aplikant radcowski
Jakub Marmurowicz

Jakub Marmurowicz

aplikant radcowski
Marcin Pilarski

Marcin Pilarski

konsultant prawny
Magdalena Podjacka

Magdalena Podjacka

radca prawny

Publikacje

Przejęcie Home.pl. UOKiK wyręcza się przedsiębiorcami

Przejęcie Home.pl. UOKiK wyręcza się przedsiębiorcami

18 września 2015 | Michał Sobczyński | Money.pl

Zgoda UOKiK niezbędna na zmianę właściciela Home.pl z komentarzem mec. Michała Sobczyńskiego. Zapraszamy do lektury. Link.

Na blogu

Sukcesja uniwersalna  w procesie połączenia i podziału spółek prawa handlowego

Sukcesja uniwersalna w procesie połączenia i podziału spółek prawa handlowego

24 maja 2023 | Orest Ochocki, Jakub Marmurowicz

Połączenie i podział spółek prawa handlowego Sukcesja uniwersalna często towarzyszy procesom transformacyjnym zachodzącym w spółkach prawa handlowego. Zgodnie z przepisami Kodeksu spółek handlowych (dalej jako: „KSH”), zaliczamy w szczególności do tych procesów transformacyjnych: połączenie (przepis art. 491 i nast. KSH), …