Codzienna działalność każdej firmy wiąże się z licznymi wyzwaniami podatkowymi. Oferujemy kompleksowe doradztwo podatkowe, które łączymy z kompleksowym doradztwem prawnym. Dzięki naszemu doświadczeniu osiągamy tym samym efekt synergii świadcząc usługi doradztwa podatkowego, jak i prawnego. Pomagamy zarówno dużym korporacjom, jak i małym oraz średnim przedsiębiorstwom. Nasze usługi obejmują zarówno bieżące wsparcie podatkowe, jak i doradztwo strategiczne, które pozwala firmom na podejmowanie świadomych decyzji biznesowych i restrukturyzację obciążeń podatkowych. Wierzymy, że efektywne zarządzanie podatkami jest kluczowym elementem sukcesu każdego przedsiębiorstwa.

Nasze usługi w zakresie doradztwa podatkowego obejmują:

 • Podatek dochodowy (PIT oraz CIT).
 • Podatek od towarów i usług (VAT).
 • Podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC);
 • Podatek od nieruchomości.
 • Podatek akcyzowy.
 • Podatek od spadków i darowizn.
 • Opodatkowanie CFC (zagranicznych jednostek kontrolowanych).
 • Odpowiedzi na bieżące pytania podatkowe oraz opinie podatkowe: Pomagamy w rozwiązywaniu problemów podatkowych, w tym analizujemy umowy przed ich zawarciem, aby przewidzieć ich skutki podatkowe. Opracowujemy opinie dotyczące istotnych zagadnień podatkowych, wskazując konkretne rozwiązania oraz obszary wymagające restrukturyzacji.
 • Audyt podatkowy oraz szkolenia podatkowe: Przeprowadzamy wewnętrzne audyty podatkowe, identyfikując obszary wymagające restrukturyzacji oraz oceniając efektywność przyjętych metod rozliczeń. Przeprowadzamy audyty przed zakupem, przejęciem przedsiębiorstwa. Organizujemy szkolenia na temat aktualnych zmian w przepisach podatkowych, aby nasi klienci zawsze byli na bieżąco.
 • Planowanie podatkowe: Przeprowadzamy planowanie podatkowe dla transakcji fuzji i przejęć (M&A) oraz reorganizacji przedsiębiorstw (połączeń, podziałów przekształceń) aby zminimalizować skutki i ryzyka podatkowe. Doradzamy w zakresie kluczowych decyzji biznesowych, zapewniając wsparcie już na etapie planowania, aby wybrać najkorzystniejszy scenariusz podatkowy.
 • Konsultacje w zakresie zmian prawnych, przygotowywanie wytycznych i procedur podatkowych: Pomagamy przedsiębiorcom dostosować się do nowych obowiązków wynikających z ciągłych zmian w przepisach podatkowych. Tworzymy także instrukcje dla działu księgowości, aby usprawnić procesy i ograniczyć skutki podatkowe.
 • Przygotowanie wniosków o interpretacje indywidualne: Zapewniamy pomoc w przygotowaniu i monitorowaniu wniosków o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego oraz uzyskaniu interpretacji podatkowych.
 • Ulgi podatkowe: Doradzamy w zakresie możliwości korzystania z ulg podatkowych, takich jak np. ulga B+R czy IP Box.
 • Tworzenie dokumentacji cen transferowych: Opracowujemy pełną dokumentację cen transferowych z podmiotami powiązanymi, zgodnie z wymogami prawnymi.
 • Kontrole podatkowe i postępowania podatkowe: Zapewniamy pełne wsparcie podatkowe i prawne podczas kontroli podatkowej, kontroli skarbowej oraz postępowań podatkowych.Schematy podatkowe: Pomagamy w identyfikacji schematów podatkowych podlegających obowiązkowi zgłoszenia oraz przygotowujemy i składamy odpowiednie raporty MDR do organów podatkowych.

Doświadczenie

Nasze doświadczenie obejmuje wsparcie dla firm z różnych branż, w tym produkcyjnej, handlowej, usługowej oraz technologicznej. Współpracujemy zarówno z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, jak i z dużymi korporacjami, pomagając im w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów podatkowych i osiąganiu celów biznesowych.

Zespół

Michał Szychowski

Michał Szychowski

doradca podatkowy
Ewa Szychowska

Ewa Szychowska

specjalistka ds. finansów, księgowa
Michał Sobczyński

Michał Sobczyński

partner zarządzający, adwokat
Orest Ochocki

Orest Ochocki

partner, radca prawny
Klaudia Grochowska

Klaudia Grochowska

radca prawny
Kamil Misiak

Kamil Misiak

radca prawny
Krzysztof Mydlak

Krzysztof Mydlak

radca prawny
Magdalena Podjacka

Magdalena Podjacka

radca prawny
Mateusz Karliński

Mateusz Karliński

aplikant radcowski
Jakub Krzywoń

Jakub Krzywoń

aplikant radcowski
Jakub Marmurowicz

Jakub Marmurowicz

aplikant radcowski
Marcin Pilarski

Marcin Pilarski

konsultant prawny