Firmy farmaceutyczne ze względu na rosnące wymagania rynku zmuszone są do dynamicznego reagowania na zmiany otoczenia prawnego. Materia prawa farmaceutycznego staje się coraz bardziej skomplikowana. Kompetentna obsługa prawna przedsiębiorcy farmaceutycznego pozwala na uniknięcie wielu ryzyk.

Kancelaria współpracuje z firmami farmaceutycznymi oraz producentami wyrobów medycznych, świadcząc pomoc prawną w pełnym zakresie. Wspieramy firmy podczas wprowadzania nowych leków i wyrobów medycznych do obrotu oraz doradzamy w zakresie promocji oferowanych produktów. Pomagamy uzyskać niezbędne pozwolenia oraz reprezentujemy klientów przed Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Swoim klientom udzielamy bieżących porad prawnych, ale także wspieramy ich w postępowaniach sądowych oraz administracyjnych.

Zespół kancelarii posiada bogate doświadczenie w zakresie prawa farmaceutycznego. W tym zakresie świadczymy usługi dotyczące:

  • doradztwa prawnego w zakresie promocji i reklamy produktów farmaceutycznych;
  • uzyskiwania niezbędnych zezwoleń, regulacji związanych z działalnością branży, sporządzania opinii i ekspertyz prawnych;
  • reprezentacji przed Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych;
  • udzielania bieżących porad prawnych w zakresie prawa farmaceutycznego oraz wyrobów medycznych.

Doświadczenie:

Wieloletnimi klientami kancelarii są polskie fabryki światowego producenta, dostawcy sprzętu medycznego, urządzeń medycznych oraz zintegrowanych rozwiązań i systemów wykorzystywanych w opiece medycznej. Ponadto z naszych usług korzystają firmy z branży medycznej i farmaceutycznej zajmujące się dystrybucją wyrobów medycznych, suplementów diety oraz specjalizujące się w działalności promocyjnej produktów leczniczych i suplementów diety.

Naszym klientom pomagamy zarówno w zakresie bieżącego doradztwa prawnego, jak również w bardziej złożonych projektach wymagających indywidualnego podejścia. Informujemy także klientów o zmianach w prawie.

Wybrane projekty

  • Globalny producent wyrobów medycznych, notowany na giełdzie w Sztokholmie: wieloletnie, kompleksowe doradztwo prawne.

  • Wiodący światowy dostawca systemów i rozwiązań dla służby zdrowia, notowany na giełdzie w Sztokholmie: wieloletnie, kompleksowe doradztwo prawne.

Zespół