xxx

radca prawny

m.orlowski@sobczynscy.pl
+48 61 654 98 00
polski, angielski

Doświadczenie

Marek Orłowski jest radcą prawnym w zespole kontraktów gospodarczych. W zakres jego praktyki zawodowej wchodzi bieżąca obsługa przedsiębiorców, w tym spółek kapitałowych, z różnych branży, przede wszystkim w zakresie weryfikacji umów i regulaminów. 

Studia prawnicze ukończył na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego i w 2020 r. ukończył aplikację radcowską. Od 2021 r. jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. 

Już na etapie studiów zdobywał doświadczenie w kancelariach adwokackich i radcowskich m.in. w zakresie roszczeń wynikających z ubezpieczeń cywilnych, kompleksowej obsługi przedsiębiorców, w tym zagranicznych, oraz obsługi jednostek sektora finansów publicznych, w tym w zakresie prawa zamówień publicznych i kwestii ustrojowych.

W wolnych chwilach lubi jeździć na rowerze, interesuje się muzyką i szeroko pojętą technologią.

Na blogu

Sztuczna inteligencja na celowniku Unii Europejskiej

Sztuczna inteligencja na celowniku Unii Europejskiej

1 sierpnia 2023 | Marek Orłowski, Łukasz Jankowski

Sztuczna inteligencja od dłuższego czasu stanowi przedmiot zainteresowania Unii Europejskiej. Już 9 marca 2018 roku na stronie internetowej Komisji Europejskiej pojawiło się doniesienie, że Komisja Europejska powołuje grupę problemową do spraw sztucznej inteligencji, celem pozyskania …

Dyrektywa plastikowa

Dyrektywa plastikowa

2 czerwca 2023 | Marek Orłowski, Łukasz Bonarski

Dnia 24 maja 2023 roku weszła w życie część przepisów wprowadzających do polskiego porządku prawnego tzw. „dyrektywę plastikową”. Mowa tutaj o Dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/904 z dnia 5 czerwca 2019 roku w sprawie zmniejszenia wpływu …