xxx

radca prawny

j.janiak@sobczynscy.pl
+48 61 654 98 00
polski, angielski, niemiecki

Doświadczenie

Joanna Janiak aktualnie specjalizuje się w dziedzinie prawa pracy, przeprowadzając analizy prawne oraz sporządzając dokumentacje pracowniczą, a także w dziedzinie prawa oświatowego oraz w dziedzinie prawa cywilnego.

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując początkowo w szczecińskiej kancelarii, gdzie zajmowała się obsługą przedsiębiorców, a następnie w poznańskich kancelariach, w których specjalizowała się w sprawach z prawa oświatowego, prawa pracy oraz prawa cywilnego, w tym w sporach dotyczących odszkodowań i zadośćuczynień.

Joanna Janiak jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Szczecińskim oraz zarządzania oświatą – studiów podyplomowych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.

Aktywnie spędza czas wolny, w szczególności na zajęciach tanecznych i jeździe na rowerze. Pasjonuje się także czytaniem reportaży podróżniczych.

Na blogu

Ustawa o ochronie sygnalistów ogłoszona w Dzienniku Ustaw

Ustawa o ochronie sygnalistów ogłoszona w Dzienniku Ustaw

26 czerwca 2024 | Katarzyna Gohling, Joanna Janiak

W dniu 24 czerwca 2024 roku w Dzienniku Ustaw ogłoszono ustawę z dnia 14 czerwca 2024 roku o ochronie sygnalistów. Zgodnie z jej treścią przedsiębiorcy, na rzecz których pracę wykonuje co najmniej 50 osób (w …