xxx
22 czerwca 2023
Doradzaliśmy Tar Heel Capital w projekcie Dentity

Adwokat Michał Sobczyński, radca prawny Kamil Misiak i aplikant radcowski Jakub Krzywoń z zespołu prawa spółek i transakcji doradzali THC w nabyciu 70 proc. udziałów w spółce Dental Medicenter. Tym samym, prowadzona przez THC sieć stomatologiczna Dentity zyska dwie placówki w Warszawie.

Zakres doradztwa obejmował kompleksową obsługę prawną transakcji nabycia udziałów, poprzedzoną badaniem due diligence, w którym uczestniczyli także prawnicy z innych zespołów Kancelarii – z zespołu procesowego pod kierownictwem adwokat Aleksandry Sobczyńskiej (partner zarządzający kancelarii), z zespołu kontraktów handlowych i środowiska pod kierownictwem adwokata Łukasza Jankowskiego (partner kancelarii), zespołu prawa pracy i HR pod kierownictwem adwokat Katarzyny Gohling (partner kancelarii) oraz zespołu prawa nieruchomości i inwestycji budowlanych pod kierownictwem radcy prawnego Piotra Pawłowskiego (partnera kancelarii). Projekt został sfinalizowany w maju 2023 r.

Wspólnikom Dental Medicenter doradzali Arkadiusz Michaliszyn i Emanuel Kośka – partnerzy kancelarii MKS Partners Michaliszyn Kośka Sałuda.

Decyzja o inwestycji grupy Dentity w Warszawie, to część długofalowej strategii funduszu THC, który od 2020 r. rozwija regionalne sieci stomatologiczne. Do grupy należy już 16 centrów stomatologicznych, zlokalizowanych w 6 województwach w Polsce.