xxx
21 lutego 2024
Finalizacja transakcji nabycia Ladros przez Chefs Culinar

 20 lutego 2024 roku sfinalizowana została transakcja nabycia udziałów w Ladros przez Chefs Culinar. Kancelaria Sobczyńscy i Partnerzy | FSG Prawo przeprowadziła kompleksową obsługę prawną transakcji. W wyniku nabycia większościowego pakietu udziałów, Ladros wszedł w struktury grupy Chefs Culinar.

Ladros to znany i ceniony polski producent i dystrybutor produktów mięsnych dla sektora HoReCa. Chefs Culinar to jeden z kluczowych dostawców na polskim rynku branży HoReCa, o niemieckich korzeniach, działający na rynku gastronomicznym od blisko 100 lat. Oferuje blisko 12 000 produktów (spożywczych i niespożywczych), a także kompleksową dostawę do klienta, w tym wielu polskich restauracji, hoteli i firm cateringowych. Zespół Chefs Culinar liczy ponad 400 osób.

Ze strony kancelarii doradcami prawnymi Chefs Culinar byli prawnicy z zespołu prawa spółek i transakcji, których pracami kierowali adwokat Michał Sobczyński (partner zarządzający kancelarii) i radca prawny Orest Ochocki (partner kancelarii, współkierujący zespołem prawa spółek i transakcji).

Dokumenty transakcyjne dotyczące nabycia udziałów zostały podpisane w maju 2023 r., transakcja oczekiwała na zgodę Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym zakresem naszego wsparcia dla biznesu, w szczególności w obszarze prawa spółek oraz fuzji i przejęć.