xxx

radca prawny

i.szewczyk@sobczynscy.pl
+48 61 654 98 00
polski, angielski

Doświadczenie

Iga Szewczyk jest radcą prawnym w zespole procesowym.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelarii radcowskiej obsługującej głównie klientów indywidualnych, zapewniając im wsparcie na każdym etapie postępowania sądowego oraz egzekucyjnego. W latach 2016-2021 świadczyła również nieodpłatną pomoc prawną, o której mowa w ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej. Ponadto przez ponad 2 lata pracowała na stanowisku powiatowego rzecznika konsumentów, zajmując się szeroko pojmowanym prawem konsumenckim.

Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Prawo. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe na kierunku Prawo Medyczne i Bioetyka na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe na kierunku Mediator (Master of Business Mediation) na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu.

W wolnych chwilach uprawia sport, słucha muzyki i czyta książki.

Na blogu

Wyroki TSUE korzystne dla kredytobiorców

Wyroki TSUE korzystne dla kredytobiorców

20 czerwca 2023 | Iga Szewczyk, Karolina Jezierska

w dniu 15 czerwca 2023 r. wydane zostały przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, dwa wyroki odnoszące się do kredytów frankowych. Mamy przyjemność poinformować, że oba orzeczenia są korzystne dla kredytobiorców. W szczególności wynika z nich, że: w przypadku …