xxx

radca prawny

m.giera@sobczynscy.pl
+48 61 654 98 00
polski, angielski

Doświadczenie

Mateusz Giera jest radcą prawnym w zespole zajmującym się prawem nieruchomości oraz prawem budowlanym. 

Zainteresowania zawodowe Mateusza koncentrują się wokół zagadnień dotyczących szeroko rozumianego prawa cywilnego materialnego jak i procesowego, prawa gospodarczego oraz samorządowego.  

Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach zarówno adwokackich jak i radcowskich oraz w jednostkach administracji publicznej na stanowiskach ds. prawnych.  

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu broniąc pracę z zakresu postępowania cywilnego. Odbył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. 

W wolnych chwilach chętnie jeździ na rowerze oraz podróżuje. 

Publikacje

Waloryzacja wynagrodzenia wykonawcy otrzymywanego od sektora publicznego

Waloryzacja wynagrodzenia wykonawcy otrzymywanego od sektora publicznego

9 stycznia 2023 | Mateusz Giera | Rzeczpospolita

W grudniu w Rzeczpospolitej ukazał się artykuł autorstwa Mateusza Giery – radcy prawnego w Kancelarii Sobczyńscy i Partnerzy zatytułowany „Kiedy i dla kogo nowe klauzule”. Autor w tekście omawia zmiany w ustawie Prawo zamówień publicznych wprowadzone …

Na blogu

Waloryzacja wynagrodzeń w zamówieniach publicznych

Waloryzacja wynagrodzeń w zamówieniach publicznych

28 listopada 2022 | Mateusz Giera

Ustawą z dnia 7 października 2022 r. o zmianie niektórych ustaw w celu uproszczenia procedur administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców (Dz. U. z 2022 r. poz. 2185), wprowadzono istotną zmianę w ustawie Prawo zamówień publicznych …