18 listopada 2022 |

Do 30 listopada 2022 roku mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz inne uprawnione podmioty powinny złożyć oświadczenie do swojego dostawcy energii, aby począwszy od 1 grudnia 2022 roku skorzystać z maksymalnej ceny energii.

Przypominamy, że w ramach ustawy z dnia 27 października 2022 roku o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku (dalej: „Ustawa o środkach nadzwyczajnych”) dostawcy energii – niezależnie od wzrostu cen energii na rynku hurtowym w roku 2023 są obowiązani stosować w okresie od dnia 1 grudnia 2022 roku do dnia 31 grudnia 2023 roku wobec odbiorców uprawnionych cenę maksymalną w wysokości 785 zł/MWh.

Złożenie oświadczenia po 30 listopada 2022 roku nie wyklucza możliwości skorzystania z maksymalnej ceny. W takiej jednak sytuacji cena maksymalna za energię elektryczną obowiązywać będzie od miesiąca następującego po miesiącu, w którym złożono oświadczenie.

Choć treść wniosku na pierwszy rzut oka może nie wydawać się specjalnie skomplikowana, jego wypełnienie nadal nastręczać może przedsiębiorcom sporych wątpliwości, co dotyczy chociażby konieczności procentowego wskazania zakresu objęcia ceną maksymalną.

Link do wzoru oświadczenia: https://sobczynscy.pl/wp-content/uploads/2022/11/Wzor-oswiadczenia.pdf

Kategorie: Inne

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *